Kvalitné lacné matrace

Prebúdzate sa ráno s boľavým chrbtom? V noci zle spíte? Príčinou nekvalitného spánku môže byť nevhodná matrace. Príliš malá, mäkká, alebo naopak príliš tvrdá podložka na spanie totiž kvalite spánku rozhodne nepridá a pokiaľ matraci používate dlhšie ako desať rokov, so zdravým spaním na lôžku sa rozlúčte. Matrac by nemala byť ani mäkká ani tvrdá, ale predovšetkým by mala dokonale podopierať celé telo.

Dôležité je si matrac osobne pri nákupe vyskúšať. Matrac by sa nemala v mieste tlaku prehýbať. Čím viac má matrac špeciálnych zón tvrdosti, tým lepšie telo podopiera. Musí sa telu dokonale prispôsobiť a nesmie nikde tlačiť. Chrbtica musí pri ležaní zostať v rovine, čo si môžeme vyskúšať pri nákupe matraca, keď si ľahneme na bok a bedrovú oblasť sa nesmie príliš prepadať. Nenechajte sa mýliť, cena matraca nikdy nerozhoduje. Aj lacné matrace môžu byť veľmi kvalitné. Najlepšie je využiť matrace akcia, kde môžete dostať matrace za rozumnú cenu a pritom naozaj podľa svojho želania. Matrace sama o sebe pokojný spánok nezaručí, k tomu, aby plnila svoj ​​účel, musí mať kvalitný podklad – rošt.

Zvoliť môžete pevnú dosku, drevený latkový rošt alebo rošt lamelový. Pevná doska nie je práve ideálnym riešením, je nutné, aby mala otvory pre vetranie matraca. Na tento rošt je vhodné použiť penovou matrac s vyšším jadrom alebo pružinové matrace. Žiadna spálne sa nezaobíde bez kvalitnej postele, ktorá zaisťuje priestor na spanie. K dostaniu sú ako manželské postele, tak aj postele s úložným priestorom. Máte skutočne z čoho vyberať a zaručujeme vám, že si z postelí vyberie každý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *