Byt alebo domček?

Ak sa chystáte stavať dom, alebo len hľadáte miesto, kde sa usadíte so svojou mladou rodinkou a premýšľate nad všetkými riešeniami ako sú napríklad kúpa bytu, stavba domu firmou alebo stavba domu svojpomocne a neviete si vybrať, radi vám poradíme.

Kúpa bytu je najjednoduchšia možnosť a taktiež zrejme aj počiatočná investícia je ďaleko nižšia ako pri stavbe domu. Naskytla sa však otázka, či ste ten pravý typ do paneláku, kde máte málo priestoru, nemožnosť mať väčšie domáce zviera a ani súkromie nie je sto percentné, veď predsa steny v panelákoch počujú všetko.

Kúpa domu je možnosť ako nadobudnúť potrebné súkromie alebo ako si splniť vytúžený sen a bývať v domčeku na kraji malej dedinky. Pri kúpe domu však nesmiete pozerať len na počiatočnú investíciu ale aj na možné potrebné opravy. Dávajte si pozor na možnú zadlženosť nehnuteľnosti.

Najoptimálnejšie riešenie je stavba domu. Výhody tejto formy bývania sú, že máte krásny, nový domček s novými vykurovacími technológiami, solárnymi panelmi a každým rokom sa vám investícia vracia. Naskytujú sa tu však dve možnosti a to stavba domu svojpomocne alebo stavba na kľúč. Rozhodnúť sa musí každý sám podľa vlastnej finančnej ale aj časovej situácie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *