Stýkač – čo to je a ako funguje?

Stýkač je zariadenie používané na spínanie elektrických obvodov stredného a vysokého výkonu. Má mnoho podobností s relé, je navrhnutý podľa špecifických potrieb pri odpojovaní tých istých typov sietí od vzájomnej správnej činnosti tým, že v prípade potreby preruší šťavu, ktorá cez ne prechádza, alebo sa jej zbaví úplne, ak sa niekde na jej ceste niečo pokazilo, potom už nemusí byť cesta späť !

Keď je relé v stave “vypnuté”, jeho kontakty sú rozpojené. Hlavný vypínač si môžeme predstaviť ako akýkoľvek iný domáci spotrebič s funkciou zapnutia a vypnutia – len tentoraz existujú dva stavy: Otvorený (vodivý) a uzavretý/rozpojený!! Okrem týchto základných rozdielov medzi relé vs.?spínačmi? mnohí používajú aj pomocné na účely signalizácie alebo spínania ďalších záťaží v prípade potreby

Ako funguje?

Stýkač sa skladá z kontaktov – ktoré sú predtým rozdelené na hlavné a pomocné. Prvé sa pripájajú priamo k spínačom spotrebičov, takže ich môžu ovládať zapnuté alebo vypnuté; zatiaľ čo pomocné sa zaoberajú doplnkovými funkciami, ako je napríklad rozsvietenie dôležitej kontrolky (v prípade, že ešte nesvieti). Okrem toho existuje rozdiel aj medzi týmito dvoma typmi: niektoré sú pevné, zatiaľ čo iné pohyblivé.

Pomocou týchto malých, ale dôležitých zariadení možno ľahko dosiahnuť automatizáciu vášho domu. Uľahčujú nám každodenné fungovanie a uľahčujú vám ho, a preto sú skvelé!

Malé elektrické komponenty pre uľahčenie života

Keď ide o to, aby bol náš život pohodlnejší, bezpečnejší a efektívnejší, neexistuje lepší výrobok ako stykač. Možno ho použiť na mnohé účely vrátane jednoduchého ovládania osvetlenia alebo zásuviek!

Bez elektriny sa nedá žiť. Bezpečnosť spotrebičov a predĺženie ich životnosti závisí od týchto komponentov, ktoré regulujú tok energie, aby sa zabránilo poruche v prípade, že s ňou nastane problém – nehoda, ktorá by mohla ušetriť aj vaše peniaze!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *