Je výmena plynového kotla za tepelné čerpadlo výhodná?

Ak premýšľate nad ekologickejším spôsobom vykurovania vášho domu počas zimných mesiacov, a váš plynový kotol vás stojí nemalé množstvo financií, ktoré treba do vykúrenia domácnosti neustále investovať, vyskúšajte ho vymeniť za tepelné čerpadlo.

Tepelné čerpadlo pre vás bude jedno rázovou, o niečo vyššou počiatočnou investíciou, ktorá sa vám v budúcnosti vráti. Prečo je to tak? Vo vašej domácnosti nemusíte mrznúť a zároveň nemusíte nijako poškodzovať životné prostredie nákladným vykurovaním drevom či uhlím. Teplo domova sa dá dosiahnuť aj ekologickým spôsobom, ktoré bude prijateľné pre vašu peňaženku rovnako ako aj pre prírodu.

Prečo si zaobstarať tepelné čerpadlo?

Okrem ekologického princípu fungovania je veľkou výhodou to, že dnes môžete získať vďaka projektu, ktorý na Slovensku prebieha aj dotácie na tepelné čerpadlá, ktoré by sa stali súčasťou vašich domácností. Pri splnení určitých podmienok si môžete tepelné čerpadlo zaobstarať aj vy, a to práve vďaka projektu Zelená domácnostiam, ktorý práve prebieha. Tepelné čerpadlo je ekologickým preto, že ako svoj zdroj energie využíva vodu, zem alebo vzduch.

Ako vybrať tepelné čerpadlo?

Na výber máte niekoľko možností, z ktorých si môžete vyberať čerpadlo. Veľmi výhodným je tepelné čerpadlo vzduch-voda, vďaka ktorému budete mať v dome zaobstaranú teplú úžitkovú vodu, ktorá bude vhodná aj na vykurovanie. Vybrať si môžete napríklad na stránke eco3energy.sk, kde nájdete aj rôzne ďalšie ekologické spôsoby vykurovania a výhodné ponuky tepelných čerpadiel či klimatizácií.

Ak ste sa stále nerozhodli, či je lepší kotol alebo čerpadlo, pouvažujte o voľbe, ktorá ovplyvní nie len vás, ale aj budúcnosť ďalších generácií. Táto zmena bude výhodná rovnako pre vás ako aj pre životné prostredie, ktoré sa vám v budúcnosti poďakuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *